dene

img29

Adalar Kamera Sistemi

Can ve mal güvenliğimizi korumak adına hergün gelişen teknolojiyi ile hırsızlık, tehtit gibi olasıkları ortadan kaldırmak için gelişmiş güvenlik sistemleri teknolojileri kullanılmaktadır.

Adalar’da güvenlik kamera sistemi  hizmetlerimiz mevcuttur. Profesyonel kamera sistemlerimiz, Full HD  real time (gerçek zamanlı) görüntü ve kayıt sunmaktadır.

Bütçenize uygun çözümlerimiz ile konut, işyeri ve çevre kameralar ile artık malınız canınız daha güvenli olacaktır.

Güvenlik Kamera Sistemleri;

IP (Network) Kamera;  Dijital kamera olarak da bilinen IP güvenlik kameraları, gözetim teknolojisindeki en son yeniliği sunar. Bir IP güvenlik kamerasının ana avantajı, yüksek çözünürlüklü olmaları ve çok kaliteli bir video sunmalarıdır. Yüksek kaliteli bir video yüz tanımaya, plaka tanımaya veya 100+ ft mesafelerini dijital olarak yakınlaştırmanıza olanak tanır. Çözünürlük normalde bir analog kameradan 2-3 kat daha yüksektir.

IP video kameralar analog bir görüntü yakalar, ancak hemen kameranın içindeki dijitale dönüştürür. Sıkıştırma ve hareket algılama gibi fotoğraf makinesinde bazı dijital işlemler gerçekleşebilir. Analog bir sistem gibi, video sabit sürücülere kaydedilir, ancak video doğrudan kameradan gelen bir IP akışı olduğundan, bu videonun nasıl ve nerede kaydedildiği konusunda daha fazla esneklik vardır. DVR, bazı durumlarda analogu dijitale dönüştürmesi gerekmediğinden sadece yazılım olan NVR (ağ video kaydedici) ile değiştirilir. Video görüntüleri daha sonra NVR yazılımının yönlendirdiği şekilde yeni veya mevcut ağ RAID sürücülerinde saklanabilir.

Dijital videoya bir başka avantajı kablosuz ile daha uyumlu olmasıdır. Kablosuz analog sistemler mevcuttur, ancak yine de dijitale dönüştürmeleri ve 802.11 IP ağı (enkoderler için maliyet katan) üzerinden yayın yapmaları ya da doymuş düzenlenmiş frekanslara tıkılıp sık sık parazitlerle karşılaşmaları gerekir.

IP güvenlik kameralarının faydaları:

 • Daha iyi kablosuz alım – IP kameralar, daha güvenli bir ağ sağlamak için kendilerine yerleşik şifreleme özelliğine sahiptir. IP tabanlı modellerde parazit de sorun değildir.
 • Mevcut kablolamadan yararlanabilir – IP tabanlı kameralar kendi ağ aygıtları olarak davrandıklarından, genellikle evinizdeki mevcut ağ kablolamalarından yararlanabilirsiniz. Bu yükleme görevini çok daha kolaylaştırabilir.
 • Uzaktan erişim daha kolay olabilir – IP kameralar uzaktan izleme ihtiyaçları için daha uygundur.

IP güvenlik kameralarının dezavantajları:

 • Daha yüksek maliyet – Her kamerada bulunan ek teknoloji nedeniyle, maliyet genellikle analog sürümlerde olduğundan daha yüksektir.
 • Daha yüksek bant genişliği gerekli – IP kameralar analog kameralardan daha fazla bant genişliği gerektirir.


İşiniz için hangisi doğru?

Her kamera tipinin artıları ve maliyeti göz önüne alındığında, karar gerçekten özel gözetim ihtiyaçlarınız ve bütçenizle ilgilidir. İhtiyaçlarınızın doğru bir şekilde değerlendirilmesi ile hangi kamera tipinin kullanılacağına dair karar çok daha kolay olacaktır.

 •  AHD (Analog HD) Kamera; Bir analog ve IP kamera arasındaki temel fark, video sinyalinin iletilme şeklidir. Analog kameralar video sinyalini bir televizyon veya VCR veya monitör gibi başka bir alıcı tarafından alınabilecek bir formata dönüştürür. IP ağ kamerası olarak da bilinen IP tabanlı bir kamera, yerleşik bir web sunucusu içeren özel bir kodlayıcı kullanarak video sinyalini sayısallaştırır. Bu, IP kameranın bir ağ cihazı olarak hareket etmesini sağlar, böylece çekilen video görüntülerinin yalnızca mevcut bir ağ üzerinden değil, İnternet üzerinden erişilebilen bir web tarayıcısı üzerinden de görüntülenmesine olanak tanır.Hem analog hem IP tabanlı video kameralar, sinyalleri kablosuz olarak veya Cat-5 kabloları gibi kablolu bağlantılar üzerinden iletebilir. IP tabanlı kameralar, Cat-5 ağının çok daha geniş bir alana genişletilebilmesine izin veren anahtar, hub ve yönlendirici kullanabilme avantajına sahiptir.Analog güvenlik kameralarının faydaları:
  • Düşük maliyet – Bir analog sistem daha ekonomiktir ve genellikle uzaktan izleme için yeterlidir.
  • Tasarımın daha fazla esnekliği – Analog kameralar genellikle mini gizli kameralar gibi büyük PTZ modellerine kadar çok çeşitli tasarımlarda gelir. Eşsiz gözetim ihtiyaçlarınız varsa, analog bir modelde ihtiyacınız olan kamera stilini bulmayı daha kolay bulabilirsiniz.
  • Üstün uyumluluk – Analog versiyonları kullanıyorsanız kameraları ve markaları karıştırmak ve eşleştirmek çok daha kolaydır. Bu, gözetim sisteminize dahil etmek istediğiniz kamera donanımınız varsa daha kolay hale getirebilir.

  Analog güvenlik kameralarının dezavantajları:

  • Bazı özelliklerden yoksun – Temel analog kameraların çoğu, dijital zoom gibi daha gelişmiş özelliklerden bazılarından yoksundur.
  • Potansiyel parazit sorunları – Bir kablosuz gözetim sistemi kuruyorsanız, analog sistemlerin parazit sorunları olabilir. Daha önemlisi, ortaya çıkan sinyaller şifrelenemez. Bu potansiyel olarak bir başkasının sinyali görebileceği anlamına gelebilir.
  • Uzun mesafeli uygulamalar daha zordur – Sürveyansınızın geniş bir alanı kapsaması gerekiyorsa, analog kameralar en iyi seçim olmayabilir. Analog kameralar genellikle büyük mesafelere uymaz ve geniş aralıklarda çalışmalarını sağlamak zor olabilir.

Teknik Servis & Destek İçin İletişime Geçebilirsiniz