Alarm İzleme Merkezi

Alarm izleme (haber alma) merkezi ne iş yapar?

Algılama 

Hırsız, yangın, sağlık, panik, sabotaj, su baskını, gaz kaçağı alarmları, açılış/kapanış takibi, akü arızası vb?gibi sinyaller, operatörlerimiz tarafından profesyonelce değerlendirilir. Bölgelerden gelen alarmlar bölge isimleriyle birlikte raporlandırılır (Giriş Manyetik Kontak, Hol Pır vb.).

Panik Butonu

Sistem açık veya kapalı pozisyonda olsa dahi panik butonunun kullanılması durumunda ilgili kişilere haber verilirken aynı zamanda da kolluk kuvvetlerine haber verilir.

Kapalı Gün Hizmeti

İşyerleri için; çalışma yapılmayacak gün var ise (pazar günü, bayramlar, abone tarafından belirlenmiş olan özel günler vs.) şifre kullanılarak giriş yapılsa dahi ilgili lokasyon aranarak parola karşılığında teyit alınır ve ardından iş yeri sahibine telefon ile ulaşılarak bilgi verilir.

Limitli Süre Takibi

Risk seviyesinin yüksek olduğu lokasyonlarda (ATM kabinleri, kasa daireleri, depolar, vb.) abone tarafından belirlenen işlem süresi aşıldığı takdirde ASM operatörleri tarafından derhal ilgili birimlere haber verilir.

Arıza Bildirimi

Alarm sisteminde oluşabilecek arızalar (Elektrik kesilmesi, akü azalması, dedektör pil azalması vs.) anında ASM operatörü tarafından abonelere ve teknik servislerine iletilir.

Tehdit Şifresi

Abone alarm sitemini tehdit altında kapatmış ise (abone için önceden belirlenmiş olan tehdit şifresi kullanarak) ASM operatörleri lokasyondan teyit almadan durumun detaylarını da bildirerek derhal ilgili kolluk birimlerini olay

Anında Müdahale

Alarm durumundan haberdar olan ASM Alarm Sistemleri Merkezi uzman operatörleri aracılığı ile anında gerekli kişileri haberdar ederek ilgili birimleri de olaya müdahale etmeleri için harekete geçirir.

Ambulans Butonu

Acil sağlık yardımına ihtiyaç halinde alarm paneli üzerindeki ambulans butonuna basılması ile merkezimize ulaşan sinyal üzerine abone aranır ve yetkili kişiden teyit alındıktan sonra ilgili lokasyona sağlık ekibi yönlendirilir.

Geç Açılış Takibi

Abonelerin belirttiği açılış saatinde belirtilen lokasyonda açılış gerçekleşmez ise ASM operatörleri tarafından firma sahibine telefon yolu ile bilgi verilir.

Kurma Kapatma Kontrolü

Aboneler istedikleri saatte ASM operatörlerini arayarak parola karşılığında alarm sistemlerinin kurulu olup olmadığını öğrenebilirler.

Test Kontrolü

ASM Alarm Sistemleri Merkezi her abonenin alarm sistemi paneli ile günde en az bir kere olmak kaydı ile haberleşir. Test kontrolü denilen bu işlem sonucunda panelin alarm merkezi ile haberleşmediği fark edilir ise bu durum alarm olarak algılanır, abone ve teknik servisine derhal haber verilir.

SMS Hizmeti

ASM tarafından belirlenen hizmet paketlerindeki sinyal bilgisini otomatik olarak müşterinin cep telefonuna sms ile gönderir. *Opsiyonel bir hizmettir. Hizmet paketleri aylık ücretlendirilir.

12Aylık
Merkez
$14.00
1Yıllık
Merkez
$110.00

Mevcut alarm sistemlerinize merkez bağlantısı, revizyon işlemleri, bakım onarım servis hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Haber alma merkezi : Mevcut hırsız alarm sistemlerinizi merkezimize yönlendirerek 7/24 takip işlemi yapılmaktadır.

Revizyon : Hırsız alarm sisteminizin sorunsuz bir şekilde çalışması için gerekli kontrolleri (haraket algılama dedektör kontrolleri, duman dedektörleri, aküler ve trafo) yapılıp sistemin stabilize çalışması sağlanmaktadır.

Servis : Hırsız alarm sisteminizde dedektörlerin arızası, harici siren sorunları, akü değişimi, yada farklı bir sorunlarla ilgili servis talep edebilirsiniz.

Teknik Servis & Destek İçin İletişime Geçebilirsiniz